Urodziny

Pani Bogna Zubrzycka – cóż to jest za kobieta!

Wielkie serce spragnione nieustannego poprawiania świata, nieokiełznane poczucie humoru, no i tak wiele talentów, że nie sposób wszystkich wyliczyć. Trudno też nadążyć za wszystkimi jej aktywnościami zawodowymi i prywatnymi. Kształcona skrzypaczka i muzyczka orkiestrowa, przez wiele lat nauczycielka, a potem dyrektorka szkoły, wykładowczyni oraz rzeczniczka prasowa Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aktorka grupy teatralnej „Srebrna Nitka”, poetka i pisarka. Jest autorką tomiku poetyckiego „Poema starszej pani” (2012), zbioru autobiograficznych opowiadań „Mój Jasny Brzeg” (2013), kilkukrotną laureatką wejherowskiego konkursu literackiego „Powiew Weny”. Pewnie cześć uzdolnień odziedziczyła po przodkach – jest wnuczką aktorki i pisarki, Zofii Ordyńskiej, a córką Romana Burzyńskiego, fotografa, reportażysty.

Niewiele jest kobiet, przy których tak dobrze się czuję, w których towarzystwie czas upływa tak niepostrzeżenie na rozmowach i sączeniu kawy ze szczyptą cynamonu. Dzieląca nas subtelna różnica wieku nie ma najmniejszego znaczenia!

Dziś Pani Bogna świętuje urodziny. Wiem, że internetów nie czyta, ale zamieszczam tu wzmiankę o Jej jubileuszu, by została przez P.T. Czytelników zasypana telefonicznymi powinszowaniami. Jak kto zna numer Pani Bogny, to poproszę – raz-dwa dzwonić do niej z ukłonami!

Ja zaś, pochwalę się prezencikiem, przygotowanym przy wydatnym udziale Poczty Polskiej. Mam błogosławieństwo Jubilatki, więc mogę 😉

Właśnie dziś, w dniu urodzin Pani Bogny, światło dzienne ujrzała okolicznościowa seria znaczków pocztowych. Składa się z trzech znaczków opatrzonych portretami Jubilatki, wykonanymi przeze mnie z użyciem Tachihary, na mocno przeterminowanych negatywach ORWO NP 20 (z lat 1988-1990). Prezentowane niżej znaczki nie są tylko sentymentalną pamiątką, ale też regularnymi środkami uiszczania opłat za usługi pocztowe. Od dziś znaczki z Panią Bogną można naklejać na kartki pocztowe i listy ważące mniej niż 350 gramów. Nakład nieduży, więc jeśli ktoś jest zainteresowany, to trzeba się pospieszyć z zamawianiem.

znaczki Pani Bogna

~ - autor: bfcb w dniu 2020/06/03.

Komentarze 4 to “Urodziny”

  1. Czytam pełna zdumienia, skąd tyle talentów w jednej osobie. Wyjątkowy człowiek o niespotykanej energii. Rzadko zdarzają się tacy, którzy dają przykład, jak bogate i pełne pomysłów może być życie człowiecze,
    Serdecznie pozdrawiam Panią Bognę Zubrzycką, ukłony dla Ciebie

  2. Najlepsze życzenia dla tak zacnej Jubilatki 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: