Najwyższy czas

Na imieniny nie zdążyli przysłać. Na październikowe urodziny też nie bardzo. Dostałem przy innej, fantastycznej okazji – Wszystkich Świętych. No i, czemuż by nie, z błędem w nazwisku. Jak to w konkursie literackim „magazynu kulturalnego”…

Pora umierać.

Projektor dyplom

 

Reklamy

~ - autor: bfcb w dniu 2018/10/31.

Komentarzy 6 to “Najwyższy czas”

  1. Gratulacje! Nareszcie doceniono, skoro wyróżnienie . Nie pora umierać, tylko pisać i czekać na następne, przecież w świecie współczesnym literatura nie jest w centrum, a książka przestała być na czerwonym dywanie, bo tam celebryci królują.
    Pozdrawiam

    • Dzięki za gratulacje! Doceniają dość często, a ja się z tego cieszę, zwłaszcza, że zwykle wysyłam na konkursy teksty, które nie zmieściły się z jakichś powodów w innych publikacjach, a których żal mi było by tak całkiem zaległy w szufladach. Z dorocznych publikacji Instytutu Książki jasno wynika, że literatura nie cieszy się szerokim społecznym zainteresowaniem. Jakoś mnie nie dziwi taka sytuacja, ludność woli telewizory i internety. Każdemu według potrzeb, jak powiadał klasyk. A pora umierać z powodu tego, że coraz częściej zdarza mi się dostawać dyplomy i listy z błędami, no i są one właśnie od jurorów konkursów i to literackich. Serdeczności.

  2. Nazwisko masz niebanalne, a wszystko co niebanalne ma w naszym kraju, ba, w naszej rzeczywistości, przechlapane. Świat lubi, żeby wszystko było proste, zwyczajne, masowe i… plastikowe. Wszystko, co odbiega od tej reguły, jest narażone na przekłamania. Ludzie zatracają zdolność skupiania uwagi, stąd powszechne bałaganiarstwo językowe. A do piachu nie ma się co spieszyć, zwłaszcza gdy prowadzi się ciekawe życie i ma się tak interesujące pasje życiowe.

    • Z nazwiskiem zawsze był problem… Niemniej, od wypisujących dyplom oczekiwałbym, zwłaszcza w takich okolicznościach przyrody, podwyższonej czujności. Piach, to faktycznie przesada, jednak, jak powiadają w środkach masowego rażenia, niesmak pozostaje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: