Zagubiony nominat

Mimo, że w 2010 roku prócz prowadzonych od lat zapisków w kajetach zacząłem pisać też notatnik internetowy, mój udział w blogosferze jest ograniczony do minimum. Niespecjalnie śledzę to, co piszą inni, a i inni również nie czują ciśnienia na studiowanie moich notatek. Uważam za zupełnie naturalne przekonanie, że większy pożytek płynie z czytania Marqueza, McCarthy’ego, Faulknera, czy Barańczaka, niż z przesiadywania nad blogami. Przez te wszystkie lata obecności w sieci uzbierałem w subskrypcjach może z piętnaście blogów. A połowa z nich jest już nieaktywna. Spośród reszty nie wszyscy zamieszczają wpisy regularnie. Nie mam więc problemów by być na bieżąco z tym, co chcą światu zakomunikować.

Stoję więc ja sobie spokojnie na poboczu prowincjonalnych dróg blogosferowego świata, aż tu  się dowiaduję, że gdzieś, ktoś, do czegoś mnie nominował. A konkretnie to autorka https://blogcaffe.wordpress.com/ nominowała mój notesik do Mystery Blogger Award. No i jestem trochę zagubiony. Nie bardzo wiem dlaczego, nie bardzo się orientuję w zasadach, ale i tak jest mi miło, że te moje ćwierćprywatności, ktokolwiek uznał za warte zauważenia. Bardzo dziękuję! Jak kto ciekaw szczegółów owych nominacji, to powinien sięgnąć do źródła, czyli do wpisu: https://blogcaffe.wordpress.com/2018/07/16/mystery-blogger-award/

Podobno według zasad teraz i ja powinienem wskazać innych blogujących, czyniących to w interesujący sposób. I wskazanych powinno być od dziesięciu do dwudziestu! Problem w tym, że nie znam aż tylu blogerów, no i aż do tylu mnie nie ciągnie. Mogę zatem, co najwyżej, wymienić tylko te kilka blogów, które czytuję z regularnością większą lub mniejszą. Ale za to zwykle czytuję je z przyjemnością. Czy to spełnia reguły nominacji do Mystery Blogger Award? Nie mam bladego pojęcia.

Lecę zatem z krótką listą tych, których bym nominował do czegokolwiek.

https://dompeonii.wordpress.com/ – za erudycję, wrażliwość artystyczną, talenty manualne i wszystkie zbieżności nas łączące;

https://kamiennakamieniu.wordpress.com/ – za pamięć, za trud, za zaangażowanie, za profesjonalizm w działaniu, za konsekwencję;

https://patagrafija.wordpress.com/ – za odsłanianie mi mniej znanych lub zupełnie nieznanych stron fotografii, za fachową wiedzę, za kaligrafowane koperty, za miński album Zjanona Paznjaka, za radziecki papier fotograficzny;

https://slowemkadrowane.wordpress.com/ – za ciepło obrazu, pracę wkładaną w poszukiwanie własnej drogi  w świecie fotografii;

https://marcinperzanowski.wordpress.com/ – za oszczędność form i brak nadaktywności;

https://kilkaslowdomikrofonu.wordpress.com/ – za zanurzenie w dźwiękach;

To pewnie wbrew zasadom, bo przez nią zostałem wskazany, ale chętnie dopisałbym też https://blogcaffe.wordpress.com/ – za ciekawość wszystkiego.

 

mystery-blogger-award2005587522

 

 

Reklamy

~ - autor: bfcb w dniu 2018/07/17.

Komentarzy 16 to “Zagubiony nominat”

 1. Cieszę się, że mimo wszystko wziąłeś w tym udział i wyłuskałeś ulubione blogi, (choćby nie było ich za wiele), bo właśnie dzięki temu za chwilę do nich zajrzę, a tak może nie miałabym szansy.
  Dziękuję również za bycie wbrew zasadom, miło być postrzeganą jako osoba ciekawa świata. Chyba rzeczywiście mam taką ciekawość w sobie mam, jestem pazerna na nowości i ciekawostki, na bywanie gdzieś, z kimś, oglądanie, czytanie i w ogóle. Może to skutki uboczne związane z Peselem!?:)))
  Pozdrawiam i życzę Ci, żebyś był zawsze w miejscu, w którym chcesz być, choćby nawet „na poboczu prowincjonalnych dróg blogosferowego świata”:-)

  • Cieszę się, że jakimś cudem trafiłem na Ciebie w tej blogosferowej galaktyce 😉

   • No i właśnie dlatego niektórzy nazywają te blogowe nominacje kółkiem wzajemnej adoracji. ha ha.

    • Nie zastanawiam się nad tym. Może jest coś w tym, co powiadał w „Rejsie” Mamoń, że lubimy tylko te melodie które już znamy…

     • Na pewno tak jest. Poza tym wśród odwiedzanych przeze mnie blogów, mam takie na luzie, o życiu, codzinnościach itp. Mam też takie, które się w jakiejś tematyce specjalizują, ale piszą tak, że się na chwilę zatrzymałam i już jestem. Albo chociaż bywam. Inni nazywają to „nadawaniem na tych samych falach”. Efi, która mnie nominowała jest tego przykładem. Dziewczyna z innego końca Europy, a poczucie humoru – takie samo jak moje:))

     • Blogi które ja mam w subskrypcjach są zupełnie przypadkowo znalezionymi stronkami. Nawet już nie pamiętam, jak do nich trafiłem.

     • Blog, które znam jeszcze z czasów onetowych mogłam poznać, ponieważ Onet kiedyś polecał notki. Mogłam też trafić na nie dzięki jakimś dawnym nominacjom, bo wtedy też bywały tego typu akcje. Trochę inne, ale sens też był taki, by pokazać kogoś, kogo się z chęcią czyta. A może ktoś do mnie trafił w taki sposób i ja potem szłam z rewizytą. Kto to dzisiaj wie:) Natomiast te nowsze znajomości, czyli od stycznia tego roku, to raczej metodą przeskakiwania z bloga na blog. To znaczy, klikając w polubienia, w linki itp.

     • No tak, bardzo prawdopodobne, że przypałętałem się do Ciebie przez Peonię…

     • Albo ja do Ciebie. Tylko skąd przyszłam do Peoni???

     • Właściwie to nie istotne kto do kogo, od kogo i kiedy 😉 To tylko nasza człowiecza chęć porządkowania…

     • Z cała pewnością. Poza tym, jak napisałeś, ja jestem ciekawa….. czasem i takich kwestii.

 2. Dziękuję za nominację, ale ja to dopiero jestem zagubiona! Przyjmuję ją z wdzięcznością i dobrodziejstwem inwentarza, a to znaczy, że wkrótce napiszę coś na ten temat, podziękowania i adresy znaczy się… Mam jednak wątpliwości czy zasługuję. Ale w sumie nie mnie to oceniać i jeśli uznałeś, że warto mnie wymienić to bardzo dziękuję!

 3. Musiałam cię wymienić – to tobie zawdzięczam, że w chwili zwątpienia nie skasowałam blogu…

 4. Czasu brakuje mi na czytanie innych blogów i ich nominowanie, niemniej jednak dziękuję za docenienie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: