Specjalnie

Pisuję różne rzeczy, a niemal wszystko co wyszło spod mojego pióra powstało z potrzeby serca. Setki wierszy (może i tysiące, bo kto by to liczył), opowiadania jakieś, nowelki, facecje najróżniejsze, powstawały bo musiały.

Jest też kategoria tworów, które powstały specjalnie na okoliczność. Nie ma ich wiele, próbowałem ostatnio porachować i wyszło mi, że jest tego jakieś dwadzieścia wierszy, dwanaście opowiadań i trzy nowelki. Tekstów naukowych, popularno-naukowych, recenzyjnych i publicystycznych nie liczę. A okolicznościami, na które powstawały te wspomniane wyżej pisaniny były zwykle konkursy.

Na niektóre konkursy wysyłałem rzeczy odrzucone przy zestawianiu tomików, na inne poszły juwenilia zalegające od lat w kajetach, ale były też takie, na które pisałem rzeczy całkiem nowe. Najczęściej robiłem to w ostatniej chwili, a to z powodu, że się na ostatni moment dowiadywałem o konkursie, a to z powodu mojego charakteru dość chaotycznego, a chętnego do przekładania realizacji zadań na ostatnią chwilę.

Tak właśnie powstało opowiadanie „Będzie dobrze”, które napisałem specjalnie na konkurs „Mała ojczyzna bohaterem literackim – sto lat minęło”. Długo zbierałem się do pisania, tematu nie miałem odpowiedniego, bohaterów dobrych, pomysłu na finał też nie miałem. W końcu siadłem do pisania – w ostatniej chwili (a jakże!) – bez wymienionych elementów. Posłużyłem się zatem metodą strumienia świadomości. Jakie ja tam banialuki wypisywałem! Powstało ze dwadzieścia stron, z których dało się ostatecznie wykroić pięć strawnych. No i dobrze, bo takie było mniej więcej ograniczenie objętościowe. Wystarczyło na ukazany niżej dyplom i gratyfikację za pierwsze miejsce.

Mają drukować, o czym szerzej powiadomię P.T. Czytelników w odrębnej korespondencji.

Dyplom za opowiadane - to napisane specjalnie na konkurs.

Dyplom za opowiadane – to napisane specjalnie na konkurs.

 

Reklamy

~ - autor: bfcb w dniu 2018/07/07.

Jedna odpowiedź to “Specjalnie”

  1. […] ojczyzna bohaterem literackim – 100 lat minęło” (wspominałem o sprawie tu:  https://wczorajszefotografie.wordpress.com/2018/07/07/specjalnie/ […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: