Naraz

Jak zwykle czytam kilka książek jednocześnie. Tak się jakoś ułożyło, że są wśród nich trzy pozycje biograficzne. Dokładnie te, które widać na załączonym niżej obrazku.

Pierwsza jest kopalnią wiedzy i chyba też czegoś, czego nie wahałbym się nazwać mądrością. Miałem szczęście poznać autora osobiście, więc mogę powiedzieć, że ta książka jest dokładnie taka jak jej autor – szczera i zarazem taktowna.

Drugą z książek pożeram w zastraszającym tempie i już żałuję, że się kończy. Napisana lekko, z takim talentem, że mogłaby być właściwie powieścią. Nie mogę wybaczyć tylko autorowi braku znajomości języka rosyjskiego w stopniu najbardziej podstawowym, lub redakcji braku czujności i puszczenia do druku frazy „Biez wodki nie razbierioszsia” (tu następuje podczas pisania moje zgrzytanie zębami!). Niemniej w książce fascynująco mieszają się domysły, prawdy i konfabulacje. Od dzieciństwa, od kiedy pamiętam, takie mikstury pociągały mnie bardzo. I nic się nie zmieniło.

Trzecią z nich męczę od niemal roku, czytam etapami, z coraz dłuższymi przerwami. Przebijam się przez kolejne rozdziały, jak partyzancki oddział z okrążenia. Co i rusz dowiaduję się czegoś nowego, ale gdyby to była książka o kimś innym, to pewnie bym jej nie dokończył. O nim jednak doczytam, bo lubię dzieła jego umysłu i rąk. Bardzo lubię. Od lat.

Macie pomysł na dopasowanie opisów do poszczególnych książek z obrazka?

_lem young modzelewski

 

Reklamy

~ - autor: bfcb w dniu 2018/07/05.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: