I tak wydrukują z błędem…

Jakiś czas temu wspominałem o nagrodzie dla mojego opowiadania. Prócz przyjemnej gratyfikacji finansowej i pamiątkowego dyplomu, organizatorzy postanowili jeszcze uwiecznić nagrodzone utwory w postaci drukowanej. Dzięki temu wiersze i opowiadania docenione przez jury XXV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Krajobrazy Słowa” zebrano w pokonkursowej antologii. Mojego tekstu prozatorskiego, jeśli kto ciekawy, należy szukać na stronie 43 i dalej.

Podzieliłbym się książeczkami z co wierniejszymi czytelnikami, ale żałosną liczbę otrzymanych egzemplarzy autorskich rozdysponowałem w trzy sekundy, więc nie sprezentuję już nikomu ni jednej sztuki. Wiem jednak, że antologię można nabyć w Bibliotece Miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu, ale czy sprzedają przez internet jest dla mnie zagadką. Nie znam też ceny, ale znając życie, domyślam się, że jest zaporowa. Chętni niech zapytują tu: promocja@mbpkk.pl , promocja2@mbpkk.pl, tel. 77 482 37 80 wew. 29.

Spostrzeżenie edytorskie – jeśli się przyglądniecie uważnie poniższej fotografii to spostrzeżecie niechybnie, że wydawcy nie mogli się zdecydować, czy edycja konkursu była XXIV, czy XXV. Zdaje się jednak, że druga liczba jest poprawna, choć w samej książce częściej pojawia się wersja pierwsza.

Komputer!

Strony 42-43 pokonkursowej antologii, co do której wydawcy nie mogą się zdecydować, jaką liczbę edycji konkursu podać. Inna na grzbiecie i na okładce, a inna we wnętrzu.

Strony 42-43 pokonkursowej antologii, co do której wydawcy nie mogą się zdecydować, jaką liczbę edycji konkursu podać. Inna na grzbiecie i na okładce, a inna we wnętrzu.

Reklamy

~ - autor: bfcb w dniu 2018/05/21.

Komentarze 2 to “I tak wydrukują z błędem…”

  1. A bo się pogubili sprawdzając literówki:) I już potem nie wiedzieli, które jest poprawne. Ostatnio organizator branżowej konferencji wysłał nam zaproszenie na 23 zjazd, który odbywał się 24ego kwietnia. Kwiecień nieważny, ale to 23 i 24 stało się naszą zmorą. Do końca nie mogliśmy zapamiętać, czy zjazd jest 24 a odbędzie się 23 czy odwrotnie:)) I sami siebie wprowadzaliśmy w błąd:-)) Może ten, kto czuwał nad antologią redakcyjnie też się zaplątał w treściach. Może z czymś mu się pomyliło:)
    A twórczego dorobku gratuluję!

    • Dzięki za gratulacje, a co do pomyłki wydawcy, to domniemuję, że po prostu przy wydawaniu tej edycji antologii wykorzystano werk z edycji ubiegłorocznej, treści podmieniono, ale różnych nagłówkowych nie ruszano, więc została ubiegłoroczna numeracja. 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: