Pomysły dyrekcji

Dyrekcja liceum, w którym uczę fotografii była zauroczona talentami aktorskimi i wielkim zaangażowaniem uczniów w spektakl wystawiony w grudniu. I widać to zauroczenie pozostawiło trwały ślad w umysłach, bowiem narodził się w nich pomysł, by przyozdobić szkolne mury fotografiami co wybitniejszych kreatorów.

Dostałem zatem wytyczne, by z fotografii, którem uczynił podczas wspomnianego przedstawienia, wykonać odbitki w formacie większym niż pocztówkowy. A dokładnie, to ma być rozmiar 40×60 cm. Fotografie czarno-białe, rzecz jasna. Ważne było także to, by papier był… dobry. Co ma nie być, jeśli to baryt.

Na początek do akceptacji trafiły pierwsze trzy obrazki. Spodobały się, więc wkrótce najprawdopodobniej zajmę się następnymi. I na ścianach zawisną podobizny szkolnych talentów. Sympatyczna inicjatywa dyrekcji, prawda? Choć nie tania… Czego się jednak nie robi dla wzmocnienia motywacji młodzieży.

Czyżby zaczątki szkolnej hali sław?

Czyżby zaczątki szkolnej hali sław?

~ - autor: bfcb w dniu 2018/02/20.

Komentarze 4 to “Pomysły dyrekcji”

  1. Szczęściarze, ta dyrekcja. Ale ich zasługa, że potrafią odkryć o docenić sztukę – w tym też fotograficzną. Piękna galeria się szykuje!

    • Ze spektaklu ma zawisnąć dziesięć fotek, właśnie nad nimi pracuję. A już wiem, że dyrekcja będzie chciała fotografii z planu filmowego najnowszej uczniowskiej produkcji realizowanej w szkole. 😉 Się dzieje.

      • Szczęściarz, u mnie ostatnio najciekawsza rzecz to sprzątanie mieszkania.

        • Ze sprzątania lubię jedynie wypadające ze szpargałów zapomniane, kartki, karteczki, zapomniane karteluszki zapisane przeważnie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: