Cztery godziny

W ostatni piątek cztery godziny spędziłem na szeroko pojmowanym dokształcaniu się. Wziąłem udział w konferencji „Przyszłość pamięci. Archiwa społeczne na Pomorzu” zorganizowanej przez Fundację im. Stanisława Flisa „Archiwa Pomorskie” i gdański Oddział Stowarzyszenia Archiwistów Polskich.

Wygłoszono jedenaście referatów, z których najwyższą wartość, z mojego punktu widzenia, miały te przedstawione przez dr. Jacka Górskiego ze stowarzyszenia Opowiadacze Historii (O tym, jak Opowiadacze gromadzą historie), Iwonę Flis z Fundacji im. Stanisława Flisa „Archiwa Pomorskie” (Jakim cudem funkcjonują archiwa społeczne, czyli o finansowaniu działalności społecznej) i Dariusza Rybackiego z Cyfrowego Archiwum Społecznego w Rumi (Rumia – historie nieznane. O Cyfrowym Archiwum Społecznym w Budżecie Obywatelskim Rumia). Co odróżniało te odczyty od pozostałych? Przede wszystkim wartość informacyjna, rzeczowość (Iwona Flis), pragmatyzm (Jacek Górski) i ogromne pokłady pasji (Dariusz Rybacki i Jacek Górski).

Wzbogaciłem się o wiele nowych, cennych informacji, choć oczywiście mogłoby ich być zdecydowanie więcej.

 
Lokal, któryśmy w końcu opuścili, wyglądał dokładnie tak, jak na załączonej fotografii. Wykonanej po czterech godzinach konferencji.

Zmierzchało

 

Gdańsk Ratusz staromiejski1sm

Reklamy

~ - autor: bfcb w dniu 2017/11/19.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: