Wyróżnili

Odwiedziłem ostatnio Kraków w celach niefotograficznych. W Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK odebrałem wyróżnienie w konkursie poetyckim im. Georga Trakla. Pamiątkowe dyplomy wręczali nagrodzonym: przewodniczący jury, profesor Marek Karwala, konsul honorowy Republiki Austrii w Krakowie, Andrzej Tombiński, oraz Krzysztof Maćkowski. przedstawiciel organizatora, czyli Fundacji Promocji Kultury „Urwany Film”.

Elementem tej przyjemnej uroczystości był recital słowno-muzyczny „Melancholia”, w którym Mieczysław Morański, aksamitnym głosem Asterixa, recytował dwadzieścia wierszy Georga Trakla, zaś oprawę muzyczną do nich stworzył Paweł Steczek (obaj z warszawskiego Teatru Rampa).

A kiedy już dyplomy trafiły w ręce wyróżnionych, wiersze Trakla zostały wyrecytowane, a laureaci odczytali swoje poezje, całe zgromadzone w Muzeum towarzystwo udało się bankiecik zorganizowany przez konsulat austriacki w Krakowie. Przy znakomitym austriackim winie udało się zawrzeć interesujące znajomości oraz porozmawiać m.in. z jurorami, Wojciechem Bonowiczem i profesorem Markiem Karwalą, z którym później wracałem tramwajem w rejony bliższe centrum miasta, więc była okazja do kontynuowania pogawędki.

To był bardzo miły wieczór!

Trakl-tat 2017

Trakl-tat 2017

 

Reklamy

~ - autor: bfcb w dniu 2017/11/14.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: