Afery dwa dni

Najbliższy czwartek i piątek spędzę w Gdańskich bibliotekach na imprezie literackiej z sześcioletnią tradycją. Aferę Kryminalną, bo o nią chodzi, organizują od początku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Wydawnictwo Oficynka. Pamiętam nader skromne początki tej imprezy. Dziś to już właściwie nie tylko pomorska, ale nawet ogólnopolska, bo ściąga twórców i miłośników wszelkich podgatunków literatury kryminalnej z całego kraju. Zaczęło się od Gdańska, a potem Afera stopniowo ogarnęła całe Trójmiasto. W tym roku Aferowe  imprezy obejmą już biblioteki w Gdańsku, Gdyni, Gościcinie, Łęczycach, Rumi, Sopocie i Wejherowie. Nieźle nie?!

Program obejmuje  warsztaty, gry kryminalne, pokazy filmowe, prelekcje i spotkania autorskie. Gośćmi Afery są w tym roku: Krzysztof Beśka, Wojciech Burszta, Wojciech Chmielarz, Mariusz Czubaj, Jan Gołębiowski, Marta Guzowska, Joanna Jodełka, Jolanta Knitter-Zakrzewska, Marek Krajewski , Michał Larek, Magda Omilianowicz, Robert Ostaszewski, Agnieszka Pruska, Adam Regiewicz, Marta Reich, Tomasz Sekielski, Alfred Siatecki, Jakub Szamałek, Adam Ubertowski, Mariola Zaczyńska, Izabela Żukowska, Jakub Żulczyk, a nawet grupa policjantów z Kryminalnej Piły. Z zagranicy przybędą zaś Stefan Ahnhem i Johan Theorin.

Będę i ja, bowiem poproszono mnie o poprowadzenie trzech punktów tegorocznej Afery. We czwartek, 19 października:

  • panelu dyskusyjnego „Zbrodnicze Pomorze”, którego gośćmi będą pisarze: Agnieszka Pruska, Izabela Żukowska i Adam Ubertowski (biblioteka na ul. Gospody 3b, Gdańsk-Żabianka) – początek o 16.30;
  • rozmowy zatytułowanej „Co porabia detektyw w czasie wolnym?”, w której przepytam prof. Adama Regiewicza o jego najnowszą książkę „Pomiędzy zbrodniami. Komparatystyka na tropie kryminału” (biblioteka na ul. Gospody 3b, Gdańsk-Żabianka) – początek o 19.00.

I w piątek, 20 października:

  • spotkania autorskiego z Krzysztofem Beśką na temat powieści „Konstelacja zbrodni”  (biblioteka ul. Jagiellońskiej 8, Gdańsk-Przymorze) – początek o 16.00.

Plan dwóch dni ze swoim uczestnictwem (wyróżnionym na czerrrrwono) zamieszczam na obrazkach niżej, a o komplecie imprez we wszystkich miastach zamieszanych w Aferę przeczytacie tu:

http://www.wbpg.org.pl/aktualnosc/afera-kryminalna-2017-program-festiwalu

Mam nadzieję, że jakoś przeżyję tę Aferę Kryminalną…

Jeśli macie ochotę i jest Wam po drodze – wpadnijcie – zapraszam!

 

afera-ulotka-miasta-GDANSK 19 X 2017afera-ulotka-miasta-GDANSK 20 X 2017

 

Reklamy

~ - autor: bfcb w dniu 2017/10/18.

Komentarze 2 to “Afery dwa dni”

  1. O rany, to pióro… U kogoś , kto pisze ✒, pobudza wyobraźnię. Trzymaj się, wszyscy wiemy, gdzie jesteś – nic Ci nie grozi… 👀

    • Dzień pierwszy przetrwamy, właśnie wróciłem do domu. Było nieźle, a z Regiewiczem nawet bardzo dobrze. Łebski gość. Publika dopisała jak rzadko.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: