Tak, pomogę.

Ja byłem w szpitalu Marynarki Wojennej i na Zaspie, moja żona na Klinicznej, a syn na Polankach. I to nie w ramach odwiedzania chorych. Wszyscyśmy widzieli w każdej ze wspomnianych placówek sprzęt medyczny oklejony charakterystycznymi serduszkami. Nie były to atrapy z kartonu, tylko w pełni sprawne maszyny robiące „piip”. Można więc powiedzieć, że wielokrotnie na własnej skórze przekonaliśmy się o sensowności działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego od zawsze staramy się do Orkiestrowego trudu dołożyć naszą własną cegiełkę.

W tym roku mamy nadzieję, że ktoś śpiący na forsie zechce wylicytować zaproszenie na analogową, portretową, plenerową sesję fotograficzną od Pracowni Pozytyw. Papierzane zaproszenie trafiło już kilka dni temu do wejherowskiego sztabu WOŚP, mieszczącego się w Filharmonii Kaszubskiej. I właśnie tam będzie można to zaproszenie wylicytować w niedzielę.

Licytujcie wysoko 15 stycznia, bo warto! Sesja będzie wykonana na światłoczułych materiałach srebrowych, czyli na czarno-białym filmie fotograficznym formatu 9×12 cm. A w dodatku fotografie zrobię moją piękną miechową Tachiharą. Możecie ją zobaczyć na zaproszeniu zamieszczonym niżej.

Aparaty te były przez wiele lat tworzone w małej manufakturze rodziny Tachihara w Japonii. Budowano je z drewna wiśniowego pozyskiwanego z pradawnych sadów w prowincji Hidaka, na wyspie Hokkaido. Drewno musiało być stare, dobierano takie, które miało minimum 300 lat. Po pocięciu sezonowano je przez minimum 3 lata, dopiero po takim czasie mogło trafić do wytwórni aparatów. Z tak przygotowanego surowca wykonywano ręcznie, tradycyjnymi metodami wszystkie drewniane elementy kamer, zaś elementy pracujące mechanicznie zabezpieczano metalowymi okuciami. Rocznie powstawało zaledwie kilkaset takich aparatów, a każdy z nich był ręcznie numerowany. Niestety, senior rodu Tachihara zmarł, a jego synowie nie byli zainteresowani dalszym prowadzeniem niskodochodowego biznesu. Dlatego od kilkunastu lat już nie powstają nowe Tachihary.

Każdy, kto widział Tachiharę na własne oczy nie ma wątpliwości, że to piękny aparat. A ja mogę dodać, że takie są też zdjęcia powstające z jej użyciem. Wystarczy podpiąć przyzwoity obiektyw, załadować do kaset arkusze markowego materiału światłoczułego i schować za czarną tkaniną zasłony doświadczonego fotografa – końcowy efekt z całą pewnością będzie wart zachodu. I każdej Waszej złotówki, która trafi na konto WOŚP.

W ósmej minucie filmiku zamieszczonego w poniższym odsyłaczu wejherowski koordynator WOŚP wspomina o zaproszeniu i nim powiewa.

http://www.telewizjattm.pl/…/…/41222-sebastian-niewola.html…

***

***

Reklamy

~ - autor: bfcb w dniu 2017/01/13.

Komentarzy 13 to “Tak, pomogę.”

 1. Ale cudowne cudeńko!

 2. Chyba jesteś zapracowany… To trochę dobrze, a trochę źle.. Pozdrawiam!

  • Ach żeby… Choruję od sześciu tygodni. I końca nie widać.

   • Ojej, przykro mi! Coś poważnego czy przewlekłego? Czy i jedno i drugie? Trzymaj się i nie daj się!

    • Po dwakroć zatapiali we mnie skalpele i inne wynalazki, ale bodaj bez większych pozytywnych efektów i być może raz jeszcze się mają na mnie rzucić z ostrymi narzędziami. Jutro jadę na tysięczne konsultacje i się ma okazać, co dalej. Praca leży i kwiczy, flota odpływa i tak o… Trzymam się najdzielniej jak umiem, ale nigdy w tym nie byłem dobry.

     • Trzymam za ciebie kciuki najmocniej jak mogę! Z całych sił! Niby jestem obca, ale… Nie całkiem. Będzie dobrze! Zobaczysz!

     • Dzięki! Jak Ty tam obca 😉 Mam jeszcze parę zdjęć do zrobienia, więc pofajtam z chorobą i wbrew staraniom medycyny postaram się stanąć na nogi 😉

     • 🙂

 3. Zaglądam z nadzieją, że stajesz powoli na nogi. Nie spiesz się, czekam cierpliwie! Nie musisz odpowiadać – wiem, że jak będziesz miał nastrój, to napiszesz. 🙂

  • I piszę. Zebrałem się w sobie. Jeszcze nie wiem na jak długo, bo z medycyną to tak jest, że jedno wyleczą, a raczej podleczą, a znajdą ci trzy inne rzeczy… Dzięki za zaglądanie i pamięć!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: