Ocalone

W trakcie tej pracy trochę bolą oczy od wgapiania się w monitor, a po jej zakończeniu mogą doskwierać mięśnie twarzy – od intensywnego uśmiechania się na widok uzyskanych efektów.

Znów trafiły do mnie stare fotografie wraz z prośbą właścicielki o przywrócenie im dawnego wyglądu. Naprawione i wydrukowane na nowo w kilkunastu egzemplarzach, trafią do krewniaków rozproszonych po całej Europie. Kolejne pokolenia będą mogły poznać twarze swoich przodków.

Jeśli i w Waszych szufladach, kartonach, pawlaczach zalegają podobne pamiątki z przeszłości, to może warto pomyśleć o daniu im drugiego życia. Zeskanowane, wyretuszowane i powielone mają większe szanse na przetrwanie kolejnych dziesięcioleci. Może warto im ją dać?

Jeśli trzeba, to prócz skanowania, cyfrowego usunięcia skaz, uszkodzeń, przebarwień, a potem wydrukowania dowolnej liczby kopii, mogę także profesjonalnie odgrzybić oryginalne stare odbitki lub negatywy. Żmudna to robota, a czasem nawet brudna i lekko cuchnąca, ale prócz paru groszy daje mi też ogromną satysfakcję.

Lubię ją.

 

 

***

***

***

***

Reklamy

~ - autor: bfcb w dniu 2017/01/11.

Komentarze 2 to “Ocalone”

  1. Świetna robota, choć dla mnie każda rysa na fotografii jest cennym dowodem historycznych perturbacji zdjęcia i jego właściciela. Tym niemniej miło spojrzeć na tych ludzi w ich pełnej krasie. Gdy nie ma plam, rys i załamań człowiek czuje się, jakby czas cofnął się o te kilkadziesiąt lat. Witaj w nowym roku!

    • Rysy i plamy zostały na oryginałach. Jak widać są też cyfrowe kopie oryginałów z rysami. Niczego zatem nie utracono 😉 Serdeczności na ten nowy rok.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: